Pradžia

Praktinis seminaras

„Projektinė ir edukacinė veikla bibliotekų filialuose“

Rugsėjo 16–18 dienomis Vilniaus rajono savivaldybės Centrinės bibliotekos ir filialų darbuotojai dalyvavo projektinėje ir edukacinėje veikloje Skuodo R. Granausko viešojoje bibliotekoje.

Rugsėjo 16 dieną mūsų bibliotekos darbuotojams buvo surengta pažintinė ekskursija po Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešąją biblioteką. Susipažinome su jos skyriais, darbuotojais, darbo ypatumais. Po ekskursijos dalyvavome renginyje skirtame Žemaitijos metams paminėti, kuriame susipažinome su Žemaitijos kultūriniu paveldu.

Rugsėjo 17 dienos seminare buvome detaliau supažindinti su Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos veiklomis. Jos buvo pristatytos seminaro „R. Granausko takais“ metu. Apie šios bibliotekos ir jos filialų projektines bei edukacines veiklas papasakojo patys darbuotojai: direktorius Jonas Grušas, vyr. bibliotekininkė Nijolė Vyniautienė, vyr. bibliotekininkė Silvija Puškorienė, vyr. bibliotekininkė Ona Čeponienė, Barstyčių skaitytojų aptarnavimo skyriaus vyr. bibliotekininkė Jolanta Šlečkienė, bibliotekininkė Ženeta Smulkienė. Vilniaus rajono savivaldybės Centrinės bibliotekos veiklas pristatė direktorius Miroslav Voitiulevič. Turėjome galimybę lankytis keliuose filialuose (bendrai jų – 11) – Mosėdžio filiale, Senamiesčio filiale, Šauklių filiale, Barstyčių filiale.

Rugsėjo 18 dieną mūsų bibliotekos darbuotojai susipažino su lavinančiomis pamokomis vaikams ir jaunimui, apie kuriuos papasakojo Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Birutė Sruogienė. Taip pat buvo pristatytas projektas „Tamsūs skaitymas: kas, kaip ir kodėl?“, kuri pristatė Vaikų literatūros skyriaus vedėja Stanislava Minelgienė. Susitikimuose kalbėta apie bendradarbiavimo galimybes, partnerystę ir kitus aktualius klausimus.

VRSCB ir filialų darbuotojai liko kupini įspūdžių. Naujos patirtys, malonios pažintys bei nepakartojamas Skuodo rajonas su savo gamtos paminklais išliks atmintyje ir širdyse.

Paveiksliukas