Pradžia

„Knygų Kalėdos“ Vilniaus rajono savivaldybės Centrinėje bibliotekoje

Vilniaus Gedimino technikos universiteto bibliotekos kolektyvas gruodžio 18 d. popietę pakvietė universiteto bendruomenę prisijungti prie Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuojamos akcijos „Knygų Kalėdos".

Jau nuo pat ryto biblioteka kvepėjo cinamonu, imbieru ir apelsinais – rengdamos „Pyragų dieną“ bibliotekininkės nusprendė visus pavaišinti savo keptais pyragais bei įgyvendinti pagrindinį šio renginio tikslą – prisidėti prie akcijos ir nupirkti knygų kaimų bei miestelių bibliotekoms. Iš viso buvo iškepta 20 skirtingų pyragų. Renginio metu vyko draugiškos varžytuvės: išrinkti kalėdiškiausi, originaliausi ir nuodėmingiausi pyragai. Prie akcijos prisidėjo VGTU Plėtros prorektorius prof. dr. Alfredas Laurinavičius, Viešosios komunikacijos bei Užsienio ryšių direkcija, Studentų atstovybė, Aviacijos institutas bei bibliotekos lankytojai.

Už renginio metu surinktas lėšas – 790 Lt, nupirktos 29 knygos, kurios padovanotos Vilniaus rajono savivaldybės Centrinei bibliotekai, įsikūrusiai Rudaminoje. Ši biblioteka aptarnauja Vilniaus rajoną ir turi net 41 filialą. Susisiekus su bibliotekos darbuotojomis paaiškėjo, kad labiausiai trūksta ikimokyklinio ir vyresnio amžiaus vaikų poreikius tenkinančių knygų. Tokia literatūra turi itin didelę paklausą ir populiarumą tarp bibliotekos skaitytojų. Atsižvelgdamos į šį norą, VGTU bibliotekos darbuotojos nupirko vaikams ir jaunimui skirtos grožinės literatūros.

Apsilankiusios Vilniaus rajono savivaldybės Centrinėje bibliotekoje, VGTU darbuotojos buvo maloniai ir šiltai sutiktos. Bibliotekos kolektyvas džiaugėsi gautomis knygomis ir dėkojo visam universitetui, prisidėjusiam prie gražios akcijos. Vizito metu taip pat aptartos abiejų bibliotekų paslaugos, pasidalinta darbo patirtimi.