Pradžia

Šeštokų pažintis su bibliotekininko profesija

959 360 regular e tok pa intis3

2018 metų lapkričio 23 dieną Vilniaus rajono savivaldybės Centrinės bibliotekos Nemėžio struktūrinis padalinis sulaukė gausaus būrio šeštos klasės mokinių su auklėtoja Teresa Kozak.

Šis susitikimas bibliotekininkei buvo ypatingai svarbus ir džiugus, nes Švento Rapolo Kalinausko gimnazijoje penktadienį paskelbus „Profesijos dieną“, mokiniai panoro susipažinti su bibliotekininko profesija.

Bibliotekininkė papasakojo mokiniams, kad ši profesija susijusi su knygomis, tačiau ne vien knygų išdavimas ir skaitytojų formuliarų pildymas sudaro bibliotekininko darbo esmę. Bibliotekoje vyksta įvairūs kultūriniai renginiai, kūrybiniai užsiėmimai, mokymai, galima naudotis nemokama interneto prieiga. Mokiniai buvo supažindinti su LIBIS sistema, kaip yra išduodamos ir grąžinamos knygos, bibliotekoje esančiu informacinių fondu ir knygų išdėstymu lentynose.

Moksleiviai dalyvavo viktorinoje, turėjo atsakyti į 14 klausimų apie knygas ir biblioteką, kas sukūrė pirmąjį alfabetą, kokiam terminui yra išduodamos knygos, kokia populiariausia knyga pasaulyje. Kiekviena užduotis buvo vertinama taškais. Geriausiai atsakinėjusių vaikų laukė dovanėlės. Kiti dalyviai gavo paguodos prizus.

                                                                                                                                                                 Česlava Šatkevič

Paveiksliukas