Pradžia

Švedų rašytojai – Selmai Lagerliof 160 metų

963 368 regular did i j lenk siluetai 2.

Garsiniai skaitymai, skirti Šiaurės šalių bibliotekų savaitei.

Tamsiausiu ir niūriausiu rudens metu, lapkričio 14 dieną VRSCB Mažųjų Lygainių struktūriniame padalinyje vyko garsiniai skaitymai, skirti Šiaurės šalių bibliotekų savaitei. Į renginį atvyko 3 berniukai iš Trakų r. Paluknio „Medeinos“ gimnazijos.

Lagerliof debiutavo su kūriniu „Saga apie Gestą Berlingą“ – tai pasakojimas apie paralyžiaus sukaustytą trejų metų mergaitę, kuri negalėjo žaisti su kitais vaikais, tačiau nuo pat mažens pasinėrė į poezijos pasaulį. Garsiniam skaitymui pasirinkome iš šio romano pirmą skyrių pavadintą „Kraštovaizdis“, kur „ilgasis ežeras, turtingoji lygumos ir mėlynieji kalnai“ – sudarė gražiausią kraštovaizdį.

Norėdama patikrinti žinias apie Šiaurės šalių rašytojus ir jų kūrinius, bibliotekininkas paruošė keletą klausimų. Tai pat linkėjo daugiau skaityti knygų ir bendrauti su bibliotekomis. Renginio dalyviai vaišinosi arbata ir salduminais. Moksleiviai neliko abejingi renginiui, pažadėjo ir toliau būti dažnai bibliotekos svečiais. Jaukioje aplinkoje su knyga net niūrusis lapkritis nebaisus!

Paveiksliukas