Pradžia

Metų knygos rinkimai 2019

Metų knygos rinkimai vyksta kasmet nuo 2005 m. ir jau tapo svarbiu tradiciniu Lietuvos kultūros įvykiu. Ši akcija buvo įtraukta į 2006 m. Vyriausybės patvirtintą Skaitymo skatinimo programą.

Metų knygos rinkimus inicijavo Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija ir ją rengia kartu su Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija bei Nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka.

Akcijos tikslas – skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra, kelti mūsų visuomenėje skaitymo prestižą. Akcijos idėja – pristatyti geriausius praeitais metais išleistus lietuvių literatūros kūrinius keturiose – vaikų, paauglių, suaugusiųjų ir poezijos – knygų kategorijose. 2018 m. įtraukta penkta kategorija – publicistikos ir dokumentikos.

Metų knygos rinkimuose dalyvaujančios knygos skelbiamos kiekvieną rudenį. Akcijai siūlomos knygos yra parašytos šiuolaikinių lietuvių autorių, išleistos nuo praėjusių metų rugsėjo 1 dienos iki einamųjų metų rugpjūčio 31 dienos.

Laureatai tradiciškai apdovanojami Vilniaus knygų mugėje.

Kiekvienais metais bibliotekos aktyviai dalyvauja rinkimų akcijoje, pristatinėja nominuotas knygas, rengia parodas, organizuoja susitikimus su nominuotų kurinių autoriais.

Šiais metais Vilniaus rajono savivaldybės Centrinė biblioteka irgi surengė parodą knygų kandidatuojančių į 2018 metų geriausios knygos vardą. O vasario 13 dieną bibliotekininkės pristatė keturias knygas nominuotas į geriausios knygos vardą. Tai Lauros Sintijos Černiauskaitės „Šulinys“, Leonardo Gutausko „Pravardės“, Antano Šileikos „Basakojis bingo pranešėjas“ ir Henriko Kunčiaus „Lietuviškos apybraižos“. Susirinkusiems klausytojams buvo trumpai pristatytos ne tik pačios knygos, bet ir trumpos autorių biografijos.

Paveiksliukas