Pradžia

„IR TU GALI BŪTI AKTORIUS“

VRSCB Paberžės struktūriniame padalinyje minėjome Tarptautinę teatro dieną, kuri kasmet nuo 1961 metų švenčiama kovo 27 dieną.

Teatras tai vieta, kur įvyksta stebuklas, o ypač kai kalbame apie teatrą vaikams. Teatre galima pamatyti atgijusias lėles, paslaptingą ir užburiantį šešėlių teatrą, suaugusius persirengusius spalvotais kostiumais ir daug kitų stebuklų.
Bibliotekoje pristatėme KAMIŠIBAI stalo teatrą: „Seniai Japonijoje gyveno išmintingas vienuolis – pasakininkas... Su savo sumeistruotu mediniu teatriuku keliaudavo iš kaimo į kaimą pas vaikus sekti pasakų. „KAMI ŠIBAI“ – toks buvo teatriuko pavadinimas. Išvertus iš Japonų kalbos – „popieriaus teatras“. Pasakos ir istorijos iš pradžių nupiešiamos ant popieriaus lapų, įdedamos į medinį lagaminėli ir keičiant lapą po lapo sekama pasaką, istoriją...“
Tokį teatriuką sumeistravo bibliotekos darbuotojos, kad vaikai turėtų galimybę pasidalinti savo istorija.
Vaikai pasitelkė visą savo kūrybiškumą ir iliustravo pasaką „Jaś i Małgosia“. Naudojant Kamišibai teatro techniką dalyviai klausėsi pasakos ir su džiaugsmu stebėjo savo gražius piešinius.
SU TARPTAUTINE TEATRO DIENA! LINKIME KARTU SU VAIKAIS ATŠVĘSTI ŠIĄ DIENĄ KŪRYBIŠKAI IR KARTU SUKURTI SAVO STEBUKLINGĄ ISTORIĄ.

 

Paveiksliukas