Pradžia

„Gyvenimas turėtų būti skaidrus“ – susitikimas su istoriku docentu dr. Aurimu Švedu

Balandžio 25 d. Vilniaus rajono savivaldybės Centrinė biblioteka savo darbuotojams ir Rudaminos bendruomenei organizavo susitikimą su istoriku docentu dr. Aurimu Švedu, akcijos „Metų knygų rinkimai 2018“ nugalėtoju publicistikos ir dokumentikos knygų kategorijoje. Tai pokalbių knyga „Irena Veisaitė. Gyvenimas turėtų būti skaidrus“.

Rašytojas pristatė savo pokalbių knygas: „Visa istorija yra gyvenimas. 12 sakytinės istorijos epizodų (Edvardą Gudavičių kalbina Aurimas Švedas)“, „Epizodai paskutiniam filmui. Režisierius Almantas Grikevičius“, „Piešimas buvo tarsi durys. Petrą Repšį kalbina Aurimas Švedas“. Tai knygos, kaip pats istorikas pabrėžė, kuriuose yra daug istorinių įvykių, faktų ir patirčių. Autorius pokalbiuose ieško praeities įvykių atspindžių dabartyje, žmogaus būties prasmės.

Plačiau buvo nagrinėjama paskutinė pokalbių knyga „Irena Veisaitė. Gyvenimas turėtų būti skaidrus“. Knygoje pateikiami Aurimo Švedo pokalbiai su germaniste, teatrologe, ilgamete „Atviros Lietuvos fondo“ pirmininke Irena Veisaite. Praeities tyrinėtojo ir savąsias patirtis apmąstančios asmenybės dialoguose atsiveria įvykių prisodrinta vieno gyvenimo istorija. Irena Veisaitė, išskirtinė asmenybė, gyvenusi keturiose visiškai skirtingose epochose, nepriklausomo Kauno, holokausto, sovietinio persekiojimo ir atkurtos Lietuvos laikotarpio liudininkė, gyvenusi tarp meno ir mokslo žmonių, daug prisidėjusi prie atkurtos Lietuvos švietimo raidos. Rašydamas knygą A. Švedas taip pat sako gavęs daugybę atsakymų į svarbiausius gyvenimo klausimus, tačiau nori pabrėžti du ypatingus dalykus: „Pirma – reikia pabandyti visuomet išlaikyti tiesią nugarą bet kokiomis sąlygomis. Antra – reikia bandyti kiekvieną dieną užsiimti kūryba ir tada mūsų gyvenimas bus skaidrus“.

Tekstas: Olė Brinkienė

Foto: Pavelas Novickis

Paveiksliukas