Naujienos

Saugaus interneto savaite „Viskas prasideda nuo mūsų!“

2018 02 20

Šiuolaikinis jaunimas virtualioje erdvėje praleidžia vis daugiau laiko. Tačiau internetas suteikia ne vien tik teigiamų galimybių ir įdomių dalykų, bet galima susidurti ir su tam tikromis grėsmėmis.

Nuo 2006 metų Lietuvoje minima „Saugesnio interneto“ diena, prie kurios iniciatyvų prisideda vis daugiau organizacijų ir bendrovių. Tai leidžia tikėtis, kad visuomenės dėmesys interneto saugumo klausimais vis didės, o bendra interneto naršymo kultūra jau artimiausiais metais dar labiau išaugs.

Saugaus interneto savaitės tikslas – atkreipti bendruomenės dėmesį į žalingą informaciją ir elgesį internete; skatinti saugesnį, ypač vaikų, naudojimąsi internetu ir naujomis technologijomis; suteikti galimybę anonimiškai pranešti apie neteisėtą ar žalingą interneto turinį bei teikti pagalbą vaikams, susidūrusiems su patyčiomis ar kita nemalonia patirtimi internete.

Lietuvos viešosiose bibliotekose ir jų filialuose lankytojai buvo kviečiami teirautis saugaus elgesio internete informacijos bei patarimų, o taip pat dalyvauti veiklose, skirtose atkreipti gyventojų dėmesį į saugumo internete svarbą ir naudą, mokytis saugiau elgtis elektroninėje erdvėje. Bibliotekose ir jų filialuose vyko vaikams, jų tėvams bei kitiems bendruomenės nariams skirti žaidimai ir viktorinos, buvo rodomi edukaciniai filmai bei atliekami testai, skatinamos diskusijos saugesnio interneto temomis.

2018 m. vasario 5-11dienomis VRSCB Kalvelių padalinio bibliotekoje vyko įvairios veiklos renginiai skirti Saugaus interneto savaitei.

Vasario 5 d. saugaus interneto savaitė prasidėjo nuo edukacinio testo „Ar esi saugus internete?“, tikrinimo savo IT žinių.

Vasario 6 d. minėjome tarptautinę saugaus interneto dieną. Šių metų dienos šūkis – Junkis, kurk ir dalinkis pagarbiai: geresnis internetas prasideda nuo tavęs! Rodomi buvo edukaciniai filmai bei vyko diskusijos saugesnio interneto temomis.

Vasario 7 d. bibliotekos darbuotojai supažindino lankytojus dėl konfidencialumo naršant internetiniuose puslapiuose. Visi pasižadėjo šių taisyklių laikytis ir kruopščiai saugoti savo duomenis, o susidūrus su žalingu turiniu ar nemalonumais, kreiptis į suaugusius.

Vasario 8 d. bibliotekoje vyko susitikimas, kuriuo metu lankytojams buvo pateikta daug pavyzdžių, kuriuos mokiniai turėjo įvertinti, o atsakymus pagrįsti. Šiuolaikinis jaunimas neapsieina be interneto, todėl internetinės patyčios – opi problema. Norėdami jų išvengti – pirma patys turime būti atsakingi už tai, ką rašome komentaruose, kokias nuotraukas keliame į internetinę erdvę. O iškilus problemoms – nelikti abejingiems, neužsisklęsti, o kreiptis pagalbos į vyresniuosius, pareigūnus ar į vaikų liniją, kad problema būtų pašalinta.

Vasario 9 d. saugaus interneto savaitę apibendrinome kūrybiniu darbu – „Pieškime geresnį internetą“.

Saugaus interneto savaitė leido vaikams ir jų tėvams geriau pažinti ne tik bendravimo internetu galimybes, bet kartu susimąstyti apie atsakingą ir saugų buvimą internetinėje erdvėje.

Po Saugesnio interneto savaitės darytina išvada, jog svarbu, pirmiausia, pačiam elgtis saugiai ir apgalvotai, tuomet ir kiti bus apsaugoti ir patys išvengsime nemalonių situacijų.

Tikimės, kad mūsų lankytojai taps dėmesingesni, atsakingai naudosis internetu ir nei sau, nei kitiems savo veiksmais nekels grėsmės virtualioje erdvėje, kuri daro didžiulę įtaką jų laisvalaikiui.

Nuotraukas iš renginio žr. adresu.

Vyr. bib-kė N. Vercholamova ir interneto skaityklos specialistė T. Pristavka.