Naujienos

Saugesnio interneto savaitė mūsų bibliotekoje

2019 01 29

Vasario 5 d. vyksianti tradicinė, jau 16-oji Saugesnio interneto diena bus minima daugiau nei 120 šalių. Jos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu bei skaitmeninėmis technologijomis.

Šiemetinės dienos šūkis „Kurkime geresnį internetą kartu!

Lietuvoje įvairios šviečiamosios saugesnio interneto veiklos vyks visą savaitę, vasario 4–9 dienomis. Jos metu kviečiame ir į mūsų bibliotekoje vyksiančius renginius – juose laukiame ir pradinukų, ir vyresnių klasių moksleivių, ir suaugusiųjų.

Veiklų aprašymai, kuriuos galima naudoti ir adaptuoti pagal poreikį

Pačius mažiausius pakviesime į interaktyvias veiklas „Nuotraukų skelbimas internete“, „Saugių slaptažodžių dirbtuvės“, „Laikas prisijungus ir atsijungus“, žaisime žaidimą „Sugalvok“. Per šiuos užsiėmimus diskutuosime, kokias nuotraukas ir kodėl galima skelbti internete, mokysimės kurti saugius slaptažodžius bei turėsime progos įsitikinti, kiek daug įdomaus galima veikti ir be kompiuterio, planšetės ar mobilaus telefono.

Žaidimas „Sugalvok“ privers pasukti galvą ir prisiminti kuo daugiau žodžių internetui apibūdinti.

Taip pat kviesime pažaisti simuliacinį žaidimą „Geresnis internetas – visų mūsų atsakomybė!“, pritaikytą skirtingo amžiaus vaikams bei paaugliams. Pasakosime istoriją ir rinksimės tolimesnį jos tęsinį, drauge diskutuodami, kokių rezultatų gali sulaukti istorijos herojus, pasirinkęs vieną iš kelių galimų elgesio variantų.

Suaugusiems Saugaus interneto savaitės lankytojams skirtos temos „Saugesnis internetas: privatumo ir asmens duomenų apsauga“ ir „Išmanus ir saugus „Gmail“ e. pašto naudojimas“.

Saugesnio interneto savaitės metu vyks jaunuoliams skirta diskusija su šalies „blogeriais“ ir „influenceriais“ – ją bus galima stebėti ir internetu.

Daugiau informacijos apie Saugesnio interneto savaitės renginius klauskite mūsų bibliotekoje, ieškokite interneto svetainėse www.draugiskasinternetas.lt bei www.prisijungusi.lt