Naujos knygos

2016 10 03

Atrask save

Atrask save: makiažo paslaptys iš profesionalo lūpų / Olesia Žuravliova – Kaunas: Obuolys–317p.: iliustr.

Visos moterys ir merginos yra išskirtinės ir žavios, tik kartais nemoka to atskleisti. Nereikia plastinių operacijų ar brangių procedūrų, kad jūsų veide atsispindėtų pokyčiai. Vartodamos kosmetikos priemones galite išryškinti savo gražiausius bruožus ir paslėpti trūkumus. Žinodamos pagrindinius makiažo principus, kasdien galite atrodyti vis kitaip – romantiškai, gaiviai, seksualiai, stulbinamai. Svarbu išsaugoti individualumą, o receptas kiekvienai vis kitoks…

2016 10 03

Duetas

Duetas: Antanas ir Sofija Smetonos: [monografija] / Ingrida Jakubavičienė – Vilnius: Versus aureus, 2016–438 p.: iliustr.

Lietuvos Prezidento postas A. Smetonai tapo ne tik didžiausiu jo kaip politinio lyderio įvertinimu, bet ir įsitikinimų, moralinių vertybių bei visos šeimos stabilumo išbandymu. Perfrazuodama anglišką posakį, autorė linki skaitytojams pavaikščioti Smetonų pėdomis, permąstyti jų vertybes, charakterius, interesus, juos supančius asmenis ir išgyventas istorines aplinkybes, ir taip iš smulkesnių detalių savo vaizduotėje susidėlioti Smetonų šeimos paveikslą, išgirsti šio dueto traukiamą dainą.

Ypatinga Lietuva: keliaujame po gražiausias Lietuvos vietoves: 5 nacionaliniai parkai, 30 regioninių parkų, 6 rezervatai–Kaunas: Terra publica, 2016–239 p.: iliustr., schem., žml.

„Ypatinga Lietuva. Keliaujame po gražiausias Lietuvos vietoves“ – tai gražiausių objektų Lietuvoje žinynas norintiems pažinti gražų, žalią, gyvą, miškais ir ežerais nusagstytą, upelių išraižytą mūsų kraštą. Nacionaliniai, regioniniai parkai, rezervatai – pačios vertingiausios mūsų šalies vietos. Čia saugomi unikalūs gamtos kampeliai – įvairiausių gyvūnų, paukščių, augalų buveinės; saviti miestai, miesteliai, kaimeliai – mūsų namai, kur puoselėjamos lietuviškos tradicijos, kalba, kultūra. Tai ypatinga Lietuva – keliaukime ir atraskime gražiausias Lietuvos vietoves.

2016 10 03

Vyras, kuris šoko tango

Vyras, kuris šoko tango: romanas / Arturo Pérez-Reverte; iš ispanų kalbos vertė Pranas Bieliauskas–Vilnius: Alma littera, 2016 – 442 p.

Vyras, kuris šoko tango“ – tai ne tik talentingai papasakota dviejų žmonių istorija, bet ir švelniai nostalgiška odė praėjusiam šimtmečiui ir jį simbolizuojančiam šokiui – persmelktam ne tik dramatiškų išgyvenimų, bet ir už viską stipresnės laisvės ir aistros gyventi.

2016 10 03

Pasaulio žydų istorija

Pasaulio žydų istorija / Algimantas Pauliukonis – Vilnius: Homo liber, 2016–535 p.: iliustr.

Išsamioje studijoje apžvelgiamas žydų tautos istorinis kelias nuo pat jos formavimosi ištakų iki 2014 metų. Pateikiama plati visuomeninio ir politinio gyvenimo panorama tų šalių, kuriose telkėsi žydų bendruomenės. Aprašomi visi svarbiausi žydų istorijos faktai, epizodai, atskleidžiantys nepaprastą tautos ryžtą ir didžiules pastangas kuriant savo valstybę.

2016 10 03

Menas elgtis neįprastai

Menas elgtis neįprastai: netradicinio mąstymo pamokos / Eli Broad ir Swati Pandey; iš anglų kalbos vertė Vilma Kačerauskienė – Vilnius: Eugrimas, 2015 – 230 p.; iliustr.

Elis Broadas – žymus verslininkas, filantropas, dviejų milijardinių įmonių įkūrėjas.
Knygoje“ Menas elgtis neįprastai. Netradicinio mąstymo pamokos“ jis dalijasi savo gyvenimo samprata bei sukaupta išmintimi.

Aš esu žmogus, mąstantis kitaip – netradiciškai. Taip mane apibūdindavo mano pažįstami, šeima, draugai, kolegos, darbuotojai ir kritikai. Kartais kai kurie iš jų mane pavadindavo bepročiu ar kvaištelėjusiu. Tačiau visi turėjo omeny, kad aš mąstau kitaip, nes mano tikslai nerealūs, terminai neįgyvendinami, idėjos sunkai suprantamos, o požiūris nesuderinamas su tradiciniu mąstymu. O aš tikiu, kad neįprastas elgesys ir atvedė mane į sėkmę. Šioje knygoje noriu jums atskleisti, kaip netradicinis mąstymas gali padėti pasiekti tikslus, kurie kitiems atrodo neįtikėtini.“