Naujos knygos

2021 01 05

Lengva nebus

Degėsys, Liutauras. Lengva nebus: romanas / Liutauras Degėsys – Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla – 362 p.

Naujajame romane Liutauras Degėsys perspėja: nėra lengva, lengva nebus ir būti lengva negali, jei leidžiamės tyrinėti    herojų psichikos problemų gelmes. Jei ryžtamės gilintis į personažų dvasinio gyvenimo perspektyvas, – jų sielvartą, meilę ir neapykantą, pavydą ir praregėjimą, – aiškintis pasąmonės klodus, klaidžioti vidinio nerimo ir vienatvės kambariuose, vis po truputį artėjant prie savęs.

2021 01 05

Darnus gyvenimas

Newton, Anna. Darnus gyvenimas: paprasti žingsniai, kurie padės sustyguoti gyvenimą darbe ir namuose / Anna Newton; iš anglų kalbos vertė Giedrė Nenartavičiūtė – Vilnius: Vaga – 294 p.

Anna Newton – garsi tinklaraštininkė iš Jungtinės Karalystės. Savo bloge ir „youtube“ kanale ji kalba įvairiomis gyvenimo būdo temomis – nuo mėgstamiausios kosmetikos iki namo renovacijos. Šimtus tūkstančių sekėjų Anna Newton nudžiugino ir savo debiutine knyga „Darnus gyvenimas: paprasti žingsniai, kurie padės sustyguoti gyvenimą darbe ir namuose“, kurioje dalinasi patarimais, kaip iš savo chaotiško gyvenimo pašalinti nereikalingus dalykus.

2021 01 05

Šeimynykščiai

Halls, Stacey. Šeimynykščiai: romanas / Stacey Halls; iš anglų kalbos vertė Gabrielė Gailiūtė-Bernotienė – Vilnius: BALTO leidybos namai, 2020 – 335 p.

Debiutinis rašytojos Stacey Halls romanas „Šeimynykščiai“ pasakoja apie XVII amžiaus raganų teismus Anglijoje, moterų teises, drąsą, viltį, draugystę ir nesugriaunamus ryšius. Knygos veikėjai – realios istorinės asmenybės.

 

2021 01 05

Miškas ten sutinka žvaigždes

Vanderah, Glendy. Miškas ten sutinka žvaigždes: romanas / Glendy Vanderah; iš anglų kalbos vertė Helga Gavėnaitė – Vilnius: BALTO leidybos namai, 2020 – 381 p.

Žavi ir kerinti istorija apie paslaptingą vaiką, kuris išmokė du nepažįstamuosius dar sykį pamilti ir pasitikėti.

 

2021 01 05

Puolusių angelų namai

Urrea, Luis Alberto. Puolusių angelų namai: romanas / Luis Alberto Urrea; iš anglų kalbos vertė Aidas Jurašius ir Paula Urbonaitė – Vilnius: BALTO leidybos namai, 2020 – 366 p.

„Puolusių angelų namai", sako pats autorius, yra „istorija apie amerikiečių šeimą, tik toje šeimoje kalbama ispaniškai ir žavimasi Gvadalupės Mergele. Ta šeima – netobula ir garbinga, susipainiojusi ir triukšminga, kartais herojiška". Romanas įkvėptas rašytojo brolio mirties ir paremtas autentiška Urreų šeimos istorija.