Renginiai

Metų knygos rinkimai 2016

2017 02 17

2017 metų vasario 10 dieną Vilniaus rajono savivaldybės Centrinėje bibliotekoje vyko metų knygos rinkimai suaugusiųjų kategorijoje. Susirinkę bibliotekininkai pristatinėjo perskaitytas knygas. Viena pirmųjų buvo aptarta Eugenijaus Ališankos „Empedoklio batas“, kurioje autorius gilinasi į šiandienio žmogaus situaciją, subtiliai balansuodamas tarp kultūros ir kasdienybės.

Pristatyta Danutės Kalinauskaitės knyga „Skersvėjų namai“, kurioje pakeri kalbos pojūtis ir šviesus humoro jausmas.

Rolando Rastausko „Trečias Tomas“ knygoje autorius susitelkia ties asmeninės atminties mechanizmų tyrinėjimu: praeitis tampa nelygstamu turtu, kurį įkainoja ir sykiu provokuoja dabarties kelionių (ir klajonių) visu savimi priimti signalai. Eseistas virsta jautria antena, kuri netikėtose vietose – nuo Transilvanijos ligi Provanso – aptiktą informaciją išmoningai derina su savosios biografijos archyvo duomenimis.

Violetos Palčinskaitės „Atminties babilonai“ labiausiai patraukė visų dėmesį dėl prisiminimų apie Lietuvos kultūros grandus Juozą Miltinį, Donatą Banionį, Juditą Vaičiūnaitę ir kitus.

Paskutinė penketuko knyga yra Kęstučio Navako „Vyno kopija“, kurioje pasakojama apie vyrą kuris miršta ir stebi savo laidotuves pro skylutę širmoje, atsipalaiduoja ir džiaugiasi pomirtiniais nuotykiais, linksmina skaitytojus netikėtais viražais. Po knygų aptarimo, visi dalyviai balsavo už savo mėgstamiausią knygą.

Paveiksliukas